15,95 € s DPH
Kráľ prírodných olejov, ľudovo prezývaný liek na sto chorôb. Za svoje jedinečné vlastnosti vďačí cédrový olej obrovskému množstvu vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Tie spoločnými silami pomôžu zachovať zdravý stav organizmu, ale i zmierniť príznaky chorôb.
Vďaka zásahu severskej tajgy sa môžu niektoré severské krajiny pýšiť slušným pokrytím cédrovými lesmi. Obyvatelia Uralu, Sibíri či Škandinávie odjakživa žili v symbióze s týmito drevinami a cenili si ich liečivé vlastnosti. V snahe zachovať čo najvyššiu kvalitu výsledného produktu sa cédrové šišky zbierajú v ekologicky najčistejších oblastiach sibírskej tajgy Altaja.
Olej z tohto stromu bol odjakživa prezývaný liekom 100 chorôb. Liečebnú silu cédru však dnes nepopiera ani moderná medicína. Upokojuje podráždený nervový systém ale i tráviaci trakt, zlepšuje spánok i kondíciu, napomáha regenerácii tkanív, rozširuje cievy, rozpúšťa a odvádza z tela ťažké kovy a soli. Pomáha tiež v zdravom vývine, preto je vhodný nielen pre deti od 3 rokov, ale (po konzultácii s ošetrujúcim lekárom) i tehotné ženy.
Dychberúci je i obsah vitamínov skupiny B, A, E, D, F. Kráľ prírodných olejov sa môže popýšiť obsahom prospešných bielkovín a uhľohydrátov. Vo svojom tele sa môže popýšiť zinkom, železom, meďou, mangánom, horčíkom, kremíkom, fosforom, draslíkom i vápnikom.
Celý proces výroby cédrového oleja začína koncom septembra. V tomto čase céder ukončí vývoj svojich plodov. Dozreté šišky padajú zo stromu a je možné začať s ich zberom. Pozor, celý proces zberu musí byť vykonaný správnym spôsobom. Šišky sa v žiadnom prípade nesmú zo stromu zrážať násilím. Zbierajú sa vždy len zrelé šišky, ktoré zo stromu zhodil vietor alebo ich vlastná váha.
Po olúpaní vonkajšej vrstvy šišiek narazíme na orech. Ten sa ďalej lúpe až k jadru. Po vytriedení poškodených kusov sa zdravé jadrá dostanú do lisu. Orechy je potrebné vylisovať najneskôr do troch mesiacov od zberu šišiek.
Zaujímavosťou je, že jadrá ani produkovaný olej nesmú prísť do kontaktu s kovom. Preto sa spracovávajú len za prítomnosti drevených súčiastok. Vylisovaný olej sa ďalej už nefiltruje. Pri takomto postupe výroby si zachováva prémiovú chuť, 100 % zloženie a neporušenú silu.
Vyššia cena by vás nemala odradiť práve preto, že cédrový olej vie v domácej lekárničke plne nahradiť hneď niekoľko doplnkov vitamínov a minerálov.
Nájdete v ňom len 100 % prírodnú kombináciu vitamínov, minerálov a stopových prvkov.
Trápia vás problémy s trávením? Vredy žalúdka či dvanástnika, problémy s vyprázdňovaním, zápaly žalúdka či iné chronické ochorenia tráviacej sústavy vedia pekne potrápiť. Schopnosť vitamínov a minerálov regenerovať tkanivá preto oceníte najmä pri týchto problémoch.
Znižujú hladinu cholesterolu, čím pomáhajú znižovať tiež riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení, ktoré môžu viesť k infarktu či mŕtvici.
Tým, že prvky v oleji ovplyvňujú fungovanie žliaz s vnútornou sekréciou, pomáhajú nielen navrátiť stratený, či napraviť nepravidelný cyklus, ale zmierňujú tiež bolesti, nevoľnosti a únavu počas menštruácie. Posilňujú endokrinný systém, priaznivo upravujú činnosť štítnej žľazy.
Poradia si s poruchami spánku, bolesťami hlavy, úzkosťami či depresiami. Dokážu redukovať nadbytočnú únavu. Funkčné kĺby a svaly sú len čerešničkou na torte.
Vďaka výživným a hydratačným schopnostiam vedia pomôcť i pri vonkajšom použití. Pokožke dodajú hydratáciu, zdravý, svieži a mladistvý vzhľad. Upokoja svrbiacu, suchú a šupinatú pokožku. Cédrový olej, v ktorom sú obsiahnuté, sa významne osvedčil aj pri liečbe akné. Vlasom dodávajú lesk a uľahčia rozčesávanie. Pomôžu tiež pri nadmernom vypadávaní. V kombinácii so žĺtkom účinne bojujú proti lupinám.
Pre svoje protizápalové účinky sa používajú tiež na liečbu infekcií dolných dýchacích ciest: zápalov, oslabených priedušiek, astmy či bronchitídy.
Užívanie cédrového oleja nie je limitované jediným možným spôsobom. Vo všeobecnosti rozlišujeme 3 základné účinné spôsoby použitia:
Môžete si vybrať, či olej užijete na lyžičke, prípadne pridáte do jedla. Viete ho využiť v studenej kuchyni, pre svoju orieškovú chuť sa skvele hodí napríklad do šalátov. Pri tomto spôsobe použite vždy plastovú či drevenú lyžicu, aby neprišlo k znehodnoteniu oleja, ktorý s kovom reaguje.
Cédrový olej môžete použiť ako podpornú látku pri inhalovaní v prípade akútnych i chronických respiračných ochorení.
Posledným spôsobom je aplikácia priamo na kožu pri problémoch ako psoriáza, atopický ekzém, neurodermatitída. Pomôcť vie pri hojení rán a popálenín.
V poslednom čase sa na trhu objavila novinka, cédrový olej s prídavkom cédrovej živice. Napriek tomu, že si silu cédra ceníme, neodporúčame užívanie takéhoto produktu v prípade, že sa obávate zaťaženého žalúdka a problémov s trávením. Už samotný cédrový olej obsahuje dostatok prospešných látok a vitamínov. Cédrový olej so živicou je skutočne nadupaný v množstve super-prvkov. Avšak, je oveľa ťažší na strávenie, preto v prípade, že máte oslabené trávenie, neriskujte a zostaňte pri 100 % prírodnom oleji bez pridania živice.
100% olej z plodov borovice sibírskej (Pinus sibirica), surový, lisovaný za studena
Objem: 100 ml
Výrobca: EkoMedica SK
Užívajte studený, 1 lyžičku denne. Neprekračujte maximálnu dennú dávka.
Po otvorení uchovávajte v chladničke. Spotrebujte do troch týždňov od otvorenia. Uchovávajte mimo dosah malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Priemerné výživové hodnoty v 100 g produktu:
Energia: 920 kcal (3840 KJ)
Bielkoviny: 0 g
Sacharidy: 0 g
Tuky: 100 g
Cukry: 0 g
z toho kyselina gama linoleová: 0 g
nasýtené mastné kyseliny: 8 – 9 g
mononenasýtené mastné kyseliny: 21 – 22 g
polynenasýtené mastné kyseliny: 68 – 70 g
Výživový doplnok.
Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred použitím poradiť s lekárom. Usadenina na dne fľaše nie je na závadu. Farba, vôňa a chuť sa môžu mierne líšiť v závislosti od výrobnej šarže.
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 1. 7. 2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. Viac informácií nájdete na www.ekomedica.sk.